שיווק ומכירות

האם ניתן ללמוד כיצד למכור, או שחייבים להיוולד עם היכולות הללו על מנת להצליח? אצל אנשים רבים שיווק ומכירות זה דבר שנמצא באופי שלהם, ועבור האחרים פעולת המכירה נראית כמשימה בלתי אפשרית. זבן בחנות בגדים, מוכר בחנות ספרים ולמעשה כל אדם שבמסגרת משרתו עוסק במכירה של שירות או מוצר, נזקק ליכולת גבוהה לשכנע ולשווק את "מרכולתו", על מנת להצליח בעבודתו. ישנם עובדים ששומעים פעמים רבות את המשפט "אתה יכול למכור קרח לאסקימוסים", ואכן עושים חיל בתחומם. אבל מה קורה כאשר אדם אינו ניחן בכישרון המולד הזה? קורס לשיווק ומכירה יכול לסייע רבות עבור מי שמעוניין לשדרג את הביצועים בעבודה, ו"על הדרך" עשוי לתרום לו רבות לחיים האישיים ולשפר את הביטחון העצמי.

מה לומדים בקורסים לשיווק ועבור מי הם מיועדים

קורסים ללימוד שיווק ומכירות מוצעים כיום במגוון מוסדות לימוד בארץ, במספר מכללות ואוניברסיטאות, ומיועדים לקהלים שונים. בדרך כלל, מי שיפנו ללימודים מקצועיים בתחום השיווק והמכירה יהיו אנשים עם ניסיון כמו בעלי עסקים למשל, אשר יהיו מעוניינים להעמיק את הידע הניהולי שלהם כדי לפתח את העסק שבבעלותם ולהגדיל את הרווחים. לימודי שיווק ומכירות הפכו לפופולריים בשנים האחרונות, כיוון שכיום שיווק הינו חלק בלתי נפרד מצמיחה כלכלית של כל ארגון, והוא הכרחי להגדלת ההכנסות שלו והרחבת מעגל הלקוחות. מסיבה זו, גם אנשים העובדים בתפקידים בתוך ארגון שאין להם קשר למחלקת השיווק- ייתכן וירצו לרכוש כלים חדשים שיאפשרו להם להתקדם בעתיד מבחינה מקצועית, בתוך מקום העבודה שלהם, להעלות את הביטחון העצמי שלהם כמנהלים לעתיד, תוך שהם משתמשים ביכולות החדשות שקיבלו בלימודים. מקומות עבודה רבים מציעים השתלמויות בתחום, עבור אלו שרק התחילו לעבוד בארגון או לחילופין לעובדים וותיקים- שגם הם יכולים להיתרם רבות מריענון הידע הקיים שלהם בשיווק, ואז הקורס מועבר כשובר שגרה שמטרתו בעיקר העשרה והגברת המוטיבציה.

ארגונים עשויים להרוויח באופן מידי אם העובדים יעברו קורס של שיווק ומכירות

במקרה של עובדים העוסקים במתן שירות, כמו למשל נציגים במוקדים טלפוניים של חברות סלולריות- לימודי תורת שיווק ומכירות שיכולים לגרום להגדלת רווחי החברה באופן מידי. היכולת למכור את מוצרי החברה הינה הכרחית לביצוע המשימות במסגרת המשרה של עובדים אלו- אשר כל שיחה שהם מבצעים היא למעשה מעמד מכירה, שהצלחתם בו- מביאה לרווח כלכלי עבור הארגון. אם חברות מסוג זה ישכילו לדאוג שעובדיהן יקבלו את הכלים הטובים ביותר בתחום השיווק, הן בהחלט יכולות להגדיל את הצמיחה הכלכלית שלהן בתוך זמן קצר.