כתיבת תוכן לאתרים מנצחים

העידן הטכנולוגי הפך את החיים על פיהם ובכדי ללקט מידע מכל סוג, נכנס האדם לרשת האינטרנטית כדי לדלות את מבוקשו. אתרים רבים נבנו והועלו לרשת האינטרנטית, חלקם איכותיים יותר, אחרים קצת פחות. עודף המידע הקיים ברשת עלול לגרום לגולש הממוצע לדלות אינפורמציה שגויה שאינה תואמת את מבוקשו אך חיפוש נכון ומקצועי, חוסך בזמן רב ומאפשר לכל אדם למצוא את מבוקשו. אתרי אינטרנט מבססים את קיומם על תכנים ומידע המעניק ערך מוסף ועל כן חשוב להשקיע משאבים בכתיבת תוכן איכותי.

להתקדם עם התוכן

אתר אינטרנט בפני עצמו אינו מספיק בכדי להצדיק את המטרה לשמה הוא נבנה ועל מנת להנגיש את האתר לקהלי יעד רבים ככל הניתן, יש להשקיע רבות בכתיבת תוכן איכותי. כתיבת תוכן לאתרים איכותית היא כתיבה המאפשרת לגולש לקבל מידע חדש שאינו קיים בכל אתר אחר. על התוכן להיות מקורי, ייחודי וכתוב בצורה קולחת, כך יצליח הגולש הממוצע להביע אמון באתר ולחזור אליו גם בפעמים הבאות.

הקריטריון המהותי לקידום אתר הינו תוכן וכמה שהתוכן יהיה טוב יותר כך קידום האתר יהיה נכון ומקצועי יותר ולהיפך. אין ספק כי התוכן הוא לא מרכיב יחידי בדרישות הקידום אך הוא בהחלט מהווה משקל רב. נשאלת השאלה מהו תוכן איכותי והתשובה לכך היא חד משמעית. תוכן איכותי הוא תוכן אשר הגולש מוצא בו עניין ולומד דברים חדשים אודות התחום המבוקש על ידי.

כללים עיקריים לכתיבת תוכן איכותי

רבים מדברים על תוכן איכותי אך מה מגדיר אותו כייחודי? תוכן איכותי הוא בראש ובראשונה תוכן מקורי אשר אינו משוכתב מאתרים מתחרים. התוכן צריך להיות פרי יצירתו של הכותב מתוך ההכרות שלו עם הנושא המדובר. רבים נוהגים לשכתב תכנים מאתרים המתחרים ובכך הם שוללים מעצמם את האפשרות להיות מקוריים ויחודיים. עוד חשוב שהתוכן יעניק לגולש ערך מוסף דהיינו שהגולש יחשף באמצעות הכתוב למידע חדש שהוא טרם הכיר. נכון, אף אחד לא יכול להמציא את הגלגל אך לעיתים הסברים אודות הנושא הם שמצליחים לגרום לגולש להבין את הכתוב ולזכות במידע חדש. מיותר מלציין אך חשוב לוודא שהתוכן כתוב בצורה בהירה, קולחת ונטולת שגיאות כתיב או תחביר. יש לקחת בחשבון ששגיאות כתיב ותחביר לא רק שיגרמו למשמעות שונה במשפט, אלא הם יכולים ליצור רושם מוטעה בקרב הגולש ולהשיג את ההיפך הגמור בין היתר חוסר מקצועיות או השקעה בלקוח.